Share
Go down
avatar
Posts : 48
Join date : 14/09/2018

Karta Postaci
Rasa: Demon
Specjalizacja: Poszukiwacz przygód
Statystyki:
StatystykiWartość
Siła2
Zręczność0
Inteligencja1
Charyzma1
Magia2
Spostrzegawczość0
Zobacz profil autora

Sławoj

on 24.09.18 21:01

Imię i nazwisko: Sławoj

Rasa: Demon (konkretniej demon słowiański, płanetnik)

Specjalizacja: Poszukiwacz Przygód

Wiek: nieznany

Krótki opis wyglądu:
Wysoki, barczysty mężczyzna o kwadratowej szczęce. Dłuższe blond włosy, zawsze upięte, zadbana broda. Modre oczy, kompletnie niepasujące do stereotypu demona, którym jest.  Zazwyczaj ubrany w coś, co zdradza jego pochodzenie.

Charakter:
Zmienny jak pogoda, którą w pewnym stopniu rozporządza, choć przeważnie przyjmuje rolę obserwatora.

Historia postaci:
Większości właściwie sam nie pamięta. Wie, że nie jest demonem od zawsze - urodził się jako człowiek i jako taki zginął, tonąc w górskim jeziorze. Pamięta swoje pierwsze kroki jako demona - tułaczkę po ojczyźnianej ziemi, żmudną naukę nowych umiejętności, jak kontrolowanie chmur (czuł się wtedy, jakby ciągnął je własnymi rękami). Pamięta, pierwsze zejście do Piekła, zaskoczenie, że nie wygląda ono tak, jak w jego legendach. Jednak po tym momencie pamięć płata mu figle - raz przypomina sobie coś, co przeczy innemu wspomnieniu, innym razem ktoś pyta o coś, co jego zdaniem nigdy nie miało miejsca. Ta nieznośna luka w pamięci jest jednak powiązana z klątwą, o której istnieniu dowiedział się, kiedy próbował wrócić do ojczyzny i kiedy tylko pojawiał się na kontynencie, dusiła go dziwna, czarna maź. Po paru próbach przenosin, zawsze kończących się tym samym, udało mu się znaleźć sposób na unikanie czarnej mazi - osiadł nie na kontynencie, a na wyspie, gdzie nigdy nie osiadł w jednym miejscu na stałe, ciągle się przenosząc.
Co z tego, skoro maź w pewnym momencie znów się pojawiła? Tym razem próbowała przybrać kształt kota, który nie odstępował Sławoja na krok. Dziwny towarzysz demona nie jest jednak mu podległy i Sławoj podejrzewa, że jest to efekt uboczny tajemniczej klątwy.

Inne:
- ma czterech "braci" - za takich bowiem uznaje pozostałych płanetników. Nie ma z nimi zbyt dobrego kontaktu, zresztą każdy z nich opiekuje się innym kontynentem, a do Piekła schodzą dopiero w ostateczności;
- zawsze w jego pobliżu jest gdzieś czarna, świadoma, zmiennokształtna maź, która najczęściej "przelewa się" na kształt kota.
- jako demon pogody, potrafi w magiczny sposób ją modyfikować - sprowadzić deszcz lub grad, zmrozić coś na niedużym dystansie.

Statystyki:

  • Siła 2
  • Zręczność 0
  • Inteligencja 1
  • Charyzma 1
  • Magia 2
  • Spostrzegawczość 0


_________________
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach