Share
Go down
avatar
Posts : 47
Join date : 14/09/2018

Karta Postaci
Rasa: Demon
Specjalizacja: Poszukiwacz przygód
Statystyki:
StatystykiWartość
Siła2
Zręczność0
Inteligencja1
Charyzma1
Magia2
Spostrzegawczość0
Zobacz profil autora

Re: Stary Dwór

on 11.11.18 17:38
- Bier siy stela, weredo zatracono* - warknął za zwierzęciem, w ostatniej chwili zatrzymując się, by nie wpaść do oczka wodnego. Cofnął zaklęcie, którym przyzwał lodowy sztylet.
I jeszcze ta skrzynia. Mało brakło, a stracił by buty razem z nogami. Była niewielka, owszem, zawiasy nieco już zdążyły zardzewieć, pewnie od długiego pobytu w mętnej wodzie. Jakimś cudem się jeszcze trzymała w całości i gdyby nie wyryty na wieku napis, traktujący o klątwie, pewnie już dawno by się rozpadła. Sławoj próbował zrozumieć, z jaką konkretnie klątwą przyszło mu się mierzyć, sęk jednak tkwił w tym, że stary angielski, którego użyto do zapisu, nie był zbyt dobrze znany słowiańskiemu demonowi. Ledwie udało mu się rozczytać, że przekleństwo dotyczyło każdego, kto spróbuje otworzyć skrzynię, nic jednak nie mówiło o tym, jakie byłyby konsekwencje otwarcia czy próby zniszczenia skrzyni.
Sławoj pobębnił przez chwilę palcami po drewnianym wieku, przyglądając się dziurce od klucza. W skrzyni mogły być różne rzeczy, od złota - w co Sławoj zdecydowanie wątpił - po księgi - które już z pewnością dawno zamokły. Równie dobrze mogła być pusta, ale czy wtedy wciąż działałaby klątwa? Wzbudzało to ciekawość, żal by było w takim momencie nie skorzystać z okazji.
Nie było szans, żeby znaleźć tu klucz. Zamiast zastanawiać się, czy opłaca się mu nabyć kolejne przekleństwo do kolekcji, Sławoj rozejrzał się znowu po najbliższej okolicy. Zastanawiające bowiem nie było teraz to, jak otworzyć skrzynię, lecz jak kufer znalazł się w oczku wodnym. Czyżby ta dziwaczna ośmiornica skądś go wytrzasnęła? A może wypadł przez zarośnięte już okno budynku? Czy miało to jakiś związek ze spaleniem altany? Patrząc po wszystkim wokół, Sławoj spróbował się zorientować, skąd skrzynia mogłaby się wziąć w stawku przed rezydencją.

(poziom trudności 10 lub więcej)
Slawoj carried out 1 launched of one k20 (Image not informed.) :
2

*gwara podhalańska: zabieraj się stąd, cholerna bestio

_________________
avatar
Posts : 6
Join date : 17/10/2018

Karta Postaci
Rasa: Nefilim
Specjalizacja: Aktor
Statystyki:
StatystykiWartość
Siła1
Zręczność0
Inteligencja1
Charyzma2
Magia1
Spostrzegawczość1
Zobacz profil autora

Re: Stary Dwór

on 11.11.18 19:25
Odwrócił się do Anabelle, zanim zdążyłby zauważyć skrzynię.
- Chętnie. Sądzę, że w środku będziemy mieć mniejsze szanse na spotkanie morskiego potwora. No chyba że w wannie - zaśmiał się i podreptał za kobietą.

_________________
avatar
Posts : 8
Join date : 03/10/2018
Zobacz profil autora

Re: Stary Dwór

on 12.11.18 20:48
Mimo tego, że była Bogiem Śmierci, to miejsce nieco ją niepokoiło.
Nawet jeśli posiadłość była w średnim stanie technicznym to wyglądała dość przyjaźnie, nie to co ten cmentarz. Rozejrzała się dookoła, a jej wzrok zatrzymał się na drogowskazie.
- Ścieżka przodków... Brzmi ciekawie - powiedziała sama do siebie u ruszyła w tym kierunku.
avatar
Posts : 13
Join date : 25/09/2018

Karta Postaci
Rasa:
Specjalizacja:
Statystyki:
StatystykiWartość
Siła
Zręczność
Inteligencja
Charyzma
Magia
Spostrzegawczość
Zobacz profil autora

Re: Stary Dwór

on 18.11.18 18:35
Wampir szybko oderwał dłoń od trumny, odwracając głowę w kierunku głosu. Uśmiechnął się lekko na widok postaci, którą okalała świetlista poświata, nim skinął głową.
Nie bał się duchów. Już jako dziecko zdarzało mu się widywać mgliste istoty, wałęsające się po terenach rodzinnej posiadłości.
Doskonale pamiętał dzień gdy matka (zanim choroba całkowicie przykuła ją do łóżka) wzięła go na kolana i wytłumaczyła, że wrażliwi ludzie widzą więcej i nie ma się czego obawiać.
"Należy bać się żywych Jim, nie umarłych."
- Nie otworzę, nie musisz się o to bać - zaczął łagodnie, odgarniając włosy z czoła - Jestem James. Mieszkałaś tutaj?

_________________
Sponsored content

Re: Stary Dwór

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach